ההסתמכות על שירותי גוגל, כמו שרובנו הפרימטים הנושאים אנדרואיד, מגיעה עם פשרה מסוימת. זה לא סוד גדול או משהו: גוגל מרוויחה את הכסף שלה על ידי מכירת מודעות שהן יעילות יותר כאשר הן נותנות מענה לתחומי העניין שלנו – הנושאים שאנחנו נוטים לחפש עליהם, הדברים שאנחנו קונים (כשגוגל יודעת עליהם, לפחות ), ולעיתים קרובות אפילו המקומות שאליהם אנו הולכים עם הטלפונים התומכים במיקום שלנו נגררים (ו / או בבוהן, עבור הקופים שבינינו).

זה הכל שווה למהלך, כפי שאני אומר לעתים קרובות – חלק מהעסקה שכולנו מקבלים כאשר אנו משתמשים בשירותי גוגל. זה מה שמאפשר לגוגל לתת לנו אפליקציות מהשורה הראשונה בחינם, וזה גם מה שפותח את הדלת לתכונות מתקדמות מסוימות שלא היו אפשריות ללא נוכחות המידע הזה.

מה שאולי לא מבינים הוא שאם אתה משתמש בטלפון אנדרואיד שהיצרן מבצע שינויים משמעותיים במערכת ההפעלה או באפליקציות ברמת המערכת סביבו – כל טלפון שאינו פיקסל מתוצרת Google או Google המשויך אליו. מכשיר Android One, באמת – יש סיכוי מכובד שיוצר הטלפון שלך מוסיף שכבה משלו של מורכבות לסידור זה. ולמרות שגוגל עצמה אף פעם לא משתפת את הנתונים שלך עם אף אחד, החברה שיוצרת את הטלפון שלך עשויה להשתמש במיקומה כדי לטבול פעמיים ולהרוויח ישירות מאותו מידע אישי שאתה מניח שמוגן.

זה בהחלט נראה המקרה עם סמסונג. בנוסף לביצוע חלק גדול מהשינוי ממכירת החומרה שלך, נראה כי סמסונג יצרה בשקט מערכת מורכבת לאיסוף נתונים מסוגים שונים מאנשים שבבעלותם הטלפונים שלה ואז לייצר הכנסות נוספות על ידי מכירת הנתונים לצדדים שלישיים – או לפעמים שימוש בנתונים להפעלת רשת מודעות משלה. זה פוטנציאל להיות מטריד עבור כל אחד ובמיוחד הנפת דגלים אדומים עבור עסקים ועסקים, שם הגנה על מידע היא עדיפות דחופה במיוחד.

במשך כל הפעמים שהתלוננתי על המורכבות והבלבול שנוצר עקב התעקשותה של סמסונג לשרוף טלפונים של גלקסי עם גרסאות מיותרות של שירותי גוגל, לא עלה על דעתי שחלק מהסיבה שהיא עושה זה לטבול בנתוני משתמשים להפוך אותו לזרם הכנסה משני. רק לפני כן הצוות של מפתחי XDA הבחין בסביבה שהייתה לאחרונה באפליקציית סמסונג פיי, למעשה, תפיסה כזו עלתה במוחי.

סמסונג, כפי שגילתה XDA, הוסיפה לאחרונה החלפה להגדרות אפליקציית Pay שלה בשם “אל תמכור”. אם אתה מוצא אותו ומפעיל אותו – ולא, הוא אינו מופעל כברירת מחדל – ואז ורק אז, הנתונים שלך הקשורים לתשלומים “יכולים להינעל משותפי סמסונג פיי.”