יצרנית האלקטרוניקה הדרום קוריאנית LG החליטה להפסיק את יחידת הטלפונים הניידים שלה לאחר שהודתה בתבוסה בשוק הסמארטפונים העולמי.

LG הודיעה ביום שני כי קיבלה “החלטה אסטרטגית לצאת ממגזר הטלפונים הניידים התחרותיים להפליא” כדי להתמקד בעסקים הולכים וגדלים כמו אספקת חלקי רכב חשמליים.

היא תסיים את פעילות הטלפון הנייד עד 31 ביולי, אם כי היא אמרה שהיא עשויה להמשיך ולמכור טלפונים לאחר נקודה זו. משתמשים בטלפונים של LG יקבלו תמיכה בשירות ועדכוני תוכנה “למשך פרק זמן שישתנה בהתאם לאזור”.

החברה, קונגלומרט “צ’אבול” עם תחומי עניין החל מכימיקלים וייצור טלוויזיה ועד קבוצות בייסבול וכדורסל בדרום קוריאה, לא חשפה כמה משרות יושפעו מהמהלך.

החברה הודיעה כי תתמקד בעסקי צמיחה אחרים כגון מכשירים מחוברים לבית, רובוטיקה ובינה מלאכותית, כמו גם רכיבי רכב חשמלי. LG Chem, חברה בת, היא אחת הספקיות הגדולות בעולם של תאי הסוללה המשמשים במכוניות חשמליות, בעוד LG מייצרת גם חלקים כמו צגי מסך מגע המשמשים בלוח המחוונים לרכב.

LG תצטרף לחבורות Blackberry, HTC ו- Nokia בין ענקיות הנופלות של תעשיית הטלפונים הניידים שהפסיקו לייצר מכשירים, אם כי הטלפונים עדיין משוחררים תחת שלושת המותגים לאחר מכירת הקניין הרוחני.

מובילי שוק הטלפונים הניידים העולמיים הם אפל, היצרנית האמריקאית של מכשירי אייפון יוקרתיים וסמסונג, קונגלומרט קוריאני נוסף שבדרך כלל מייצר מכשירים זולים יותר. הצמיחה של היצרניות הסיניות כמו Huawei ו- Xiaomi הוסיפה לחץ נוסף על המחירים.

LG הייתה יצרנית הטלפונים השלישית בגודלה בעולם בשנת 2013, על פי רויטרס, אך בשנים האחרונות היא נאבקה בביקורות גרועות על הטלפונים שלה ולא זכתה למספר גדול של לקוחות עם גימיקים כמו “טלפון בננה” עם מסך מעוגל. , והיא עמדה בפני הליכים משפטיים הקשורים לבעיות תוכנה שהפכו מכשירים מסוימים לבלתי שמישים. חטיבת הסמארטפונים של LG רשמה כמעט שש שנים של הפסדים רצופים בהיקף כולל של כ- 4.5 מיליארד דולר (3.3 מיליארד ליש”ט), על פי חישובים של רויטרס.

מכירות של 23 מיליון טלפונים הביאו לכך ש- LG פיקדה על כ -2% משוק הטלפונים הניידים העולמי בסוף 2020, על פי נתוני חברת Counterpoint, חברת מחקר. לעומת זאת אפל וסמסונג היו 21% ו- 18% מהשוק בהתאמה. עם זאת, בארה”ב הייתה ל- LG 9% מהשוק.

יריבת סמסונג הדרומית-קוריאנית של LG, יכולה להיות בין המרוויחות הגדולות ביותר במשיכתה בגלל היצע דומה שלה בטלפונים בעלות נמוכה יותר, אמר אנליסט אחד.

“בארצות הברית, LG כיוונה דגמים במחיר בינוני – אם לא נמוך במיוחד, ופירוש הדבר שסמסונג, שיש לה יותר קווי מחיר בינוני מאשר אפל, תוכל למשוך משתמשי LG טובים יותר”, אמר קו איוי- צעיר, אנליסט בחברת Hi Investment & Securities, בנק דרום קוריאני.

LG היא עדיין שחקנית מרכזית בתחום האלקטרוניקה הצרכנית, כולל במכירות טלוויזיה. היה זה כ 16% משוק הטלוויזיה העולמי בשנת 2020, על פי חברת המחקר אומדיה.

החברה תמשיך לעבוד על טכנולוגיה סלולרית הקשורה לרכבים חשמליים, מכיוון שרשתות 6G הקרובות מאפשרות העברה מהירה עוד יותר של נתונים לכלי רכב וממנו, מה שעלול להיות שוק מתפתח כי יכולות נהיגה אוטונומיות נפוצות.