עבור ה- ime הראשון מאז 2016, אפל יושבת בראש טבלת מכירות הסמארטפונים העולמית בזכות תקופת מכירות חזקה מאוד ברבעון הרביעי 2020 עם ארבעת דגמי האייפון 12 החדשים.

בעוד שדוח מכירות הסמארטפונים האחרון של גרטנר מראה כי מכירות הסמארטפונים ברחבי העולם ירדו ב -5% ברבעון הרביעי של שנת 2020, אפל הבטיחה את המקום הראשון לראשונה מאז 2016.

ראינו את סמסונג ו- Huawei מתמודדות על המקום הראשון הזה במשך כמה שנים, אך לאחר שחרור סתיו 2020 של ארבעת דגמי ה- iPhone 12 החדשים, אפל העבירה את שניהם עם 20.8% משוק הסמארטפונים העולמי ברבעון הרביעי. . Huawei ממשיכה לרדת ברשימה, כאשר Xiaomi מבטיחה את המקום השלישי ו- OPPO המקום הרביעי.

בהתחשב בלוח הזמנים השנתי של אפל, ברבעון הרביעי אנו רואים את ההשפעה הגדולה ביותר של אפל. כשמסתכלים על שנת השנה המלאה של שנת 2020 מראים סמסונג במקום הראשון עם 18.8% ואפל בשנייה קרובה על 14.8%. סמסונג הציגה ירידה במכירות בשנת 2020. בעוד שאפל הייתה אחת הבודדות, יחד עם שיאומי, שהציגה צמיחה לאורך השנה כולה.

בעודנו מסתכלים קדימה לשנת 2021, אנשול גופטה, מנהל מחקר בכיר בגרטנר, הצהיר: “הזמינות של טלפונים חכמים 5G מהקצה התחתון ותכונות חדשניות יכריעו עבור משתמשי הקצה לשדרוג הסמארטפונים הקיימים שלהם.”

אמנם אני בטוח שנוכל לסמוך על רבעון רביעי סולידי נוסף מאפל, אך יהיה מעניין לראות מה קורה בחלל האנדרואיד.