במכירות הסמארטפונים העולמיות נרשמה ירידה ראשונה בשנה בהיסטוריה, על פי נתונים חדשים, כאשר אנליסטים האשימו את מספר ההרגלים החדשים של המשתמשים בירידה.

מחקר של חברת האנליסטים Gartner Thursday הראה ירידה של 5.6 אחוזים במכירות ברבעון הרביעי של 2017, בהשוואה לתקופה המקבילה ב -2016.

מחזור החלפה
אנשול גופטה, מנהל מחקר בגרטנר הצביע על התארכות מחזור ההחלפה כגורם אחד. זו מגמה המגובה על ידי חברת HYLA, המפעילה את תוכניות המסחר בסמארטפונים עבור ענקיות בתעשייה כמו AT&T ו- Verizon. HYLA ראתה מספר מגמות שמתגבשות שעשויות לעזור להסביר את שוק הסמארטפונים הדומם.

טרייד אין למכשירים ממלא תפקיד הולך וגדל בכל שדרוגי הסמארטפון – ומגדיל את הזולה של כל המכשירים – במיוחד בקטגוריית הפרימיום. החברה מסרה כי נתונים לשנת 2017 הראו כי הצרכנים בארה”ב היו בעלי מכשיר במשך 2.59 שנים, או 945 ימים לפני שנסחרו בו. זה 78 ימים יותר מאשר בשנת 2016 שהגיע ל- 2.38 שנים או 867 ימים. כאשר משתמשים בשוק גדול מחזיקים טלפון טוב יותר לאורך זמן, מכירות המכשירים החדשים ייפגעו בהכרח.

בינתיים, חלק מהאנליסטים מציעים כי הצרכנים מחזיקים יותר זמן את הטלפונים שלהם מכיוון שהמכשירים החדשים שלהם יורדים באופן דרמטי במחיר זמן קצר לאחר הרכישה. ביז’ו נאיר, מנכ”ל HYLA Mobile, חושב ששוק הסמארטפונים עשוי להתחיל לחקות את זה של מכוניות חדשות. “למרות שהיה זמין רק למשך כמה חודשים, ה- iPhone X משיג כעת 600 דולר בלבד בטרייד אין – מה שמדגיש את הפיחות הדרמטי של מכשירים מתקדמים”, אמר ל- CNBC בדוא”ל.

חדשנות
הצרכנים גם אינם מתרשמים יותר ויותר מהתדירות והמגוון של הדגמים החדשים. היעדר חדשנות ויתרונות מצטברים אינם מצליחים לפתות קונים חדשים לשוק, מצלמה טובה יותר ואיכות חיבור טובה יותר אינם מספיקים עוד כדי שרוכשים פוטנציאליים יגיעו לכיסם.

5G ואינטרנט העניינים יוצגו כפלטפורמה לספקטרום השדרוגים והתכונות הבא בקונגרס העולמי הנייד בברצלונה בשבוע הבא, אבל זה עדיין רחוק מ

להיות מושיע בסמארטפון. חברת ניתוח הסלולר בבריטניה OpenSignal מאמינה שעדיין יש חיים בכלב 4G הישן. המנכ”ל ברנדן גיל אמר: “גם ב -4 G יש מקום לשיפור. טלקוס עדיין צריכה להשקיע ברשתות 4G שלהם באופן שוטף בכדי לספק שירות אמין ואיכותי ללקוחותיהם. “

אפשרויות המימון המיקרו של אפל יחד עם שוק טרייד-אין חזק ימשיכו להציע גישה וזמינות למכשירים מתקדמים. עם זאת, עם סמסונג שהשיקה מכשיר דגל חדש שייקח את האייפון X בקונגרס העולמי הסלולרי, הגנת הרווח בסביבת מכירות נופלת עשויה להיות השמיים הם מגבלת מחירי הפרימיום.